Cienie do powiek są ważnym elementem kobiecego makijażu. Mogą występować pod różnymi formami. Dlatego ich wybór ma znaczenie dla tego, jak będziesz wyglądała. Nie do każdej cery pasuje każdy cień do powiek, a dodatkowo nie każdy kolor będzie budował piękno Twojego oka. Dowiedz się, jakie cienie do powiek wybrać i jak dokonać wyboru, by dopasować je do siebie.

Sypkie czy w płynie?

Przede wszystkim cienie do powiek dzielimy na sypkie oraz w płynie. Każdy rodzaj ma swoje zalety i nie można powiedzieć, by któryś rodzaj cieni był zły lub gorszy z zasady. Jednak należałoby zwrócić uwagę na sposób nakładania. Sypkie cienie do powiek są dużo trudniejsze do nałożenia i wymagają trochę wprawy, by móc przygotować taki makijaż, o jakim myślisz. Z kolei Cienie do powiek w płynie są dużo łatwiejsze do nałożenia; zwykle występują w postaci kremu, który nakłada się łatwo i szybko. Między innymi dlatego wybór cieni do powiek ma tak duże znaczenie. Są także cienie w kredce, które nakłada się najłatwiej.

Paleta kolorów

Na rynku jest wiele różnych rodzajów cieni do powiek. Mogą być to cienie do powiek z połyskiem lub matowe, ale jedno jest kluczowe – kolor. Można zdecydować się na opcję prostą, a więc jedna paleta podstawowych kolorów, a można zaszaleć i szukać wielu różnych odcieni. Podobnie jest z jedną nutą kolorystyczną, którą można znaleźć w kilkunastu odsłonach w jednej palecie.

Kolory mają znaczenie nie tylko w kontekście wyglądu i dopasowania makijażu do okoliczności, ale także co do wyglądu oka, korespondencji z jego kolorem i ogólnym wyglądem. Nie każda osoba może pozwolić sobie na każdy kolor. Istotną rolę odgrywa tu także cera, która nie tylko nie przyjmuje niektórych kolorów, ale także je zmienia. Tło skóry jest bardzo ważne dla ostatecznego efektu makijażu.

Wykończenie

Jednak przy wyborze cieni do powiek istotna rolę odgrywa nie tylko sposób nakładania oraz kolorystykę dopasowaną do okoliczności, ale także sposób wykończenia. Na niego nakładają się nie tylko użyte pigmenty, ale także sposób nałożenia. Z zasady sypkie cienie będą nieco bardziej matowe. Z kolei cienie do powiek w kremie mogą być błyszczące. Generalnie do wyboru mamy cienie do powiek z połyskiem, cienie do powiek matowe, cienie do powiek z brokatem i inne. Wybór musi być znów dopasowany do okoliczności, rodzaju makijażu, jaki wykonujesz oraz Twojej karnacji, cery i koloru tęczówki. Tylko dzięki temu dobierzesz taki cień, który naprawdę sprawi Ci przyjemność.

Poprzedni artykułGadżety na wieczór panieński. Co warto kupić?
Następny artykułJak samemu doczepić rzęsy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj