Zdjęcia to wspaniała pamiątka ślubu i wesela. Warto zadbać o ich wyjątkową oprawę.

Fotoksiążka

Fotoksiążka kojarzy się z tradycyjną książką, jaką możemy znaleźć w domowej biblioteczce. Jej strony nie są usztywniane, okładkę wykonuje się z różnych materiałów (na przykład z modnego ostatnio płótna). Jeśli chodzi o format — można wybrać różne opcje, większy rozmiar sprawi, że książka stanie się „coffee table book”, stanowiącą nie tylko pamiątkę, ale również ozdobę i element wystroju wnętrz. Fotoksiążka ma strony łączone wzdłuż grzbietu, podobnie jak zwykła książka i tak też będzie się otwierać. Jeśli chodzi o okładkę, możemy zdecydować się na twardą lub miękką — ta druga będzie bardziej wytrzymała, odporna na uszkodzenia (szczególnie rogów). Żeby całość prezentowała się jeszcze bardziej elegancko, warto zwrócić uwagę na użyty papier — kredowy, gruby papier będzie najlepszym wyborem. Możemy zdecydować się na wersję matową lub błyszczącą.

Fotoalbum

Pierwszą dostrzegalną różnicą między fotoksiążką a fotoalbumem jest grubość stron — karty fotoalbumu są twardsze i sztywniejsze — tej samej grubości jest także okładka. Cała oprawa fotoalbumu jest sztywna, co sprawia, że jest on trwalszą opcją niż fotoksiążka — nawet wielokrotne otwieranie i zamykanie go nie spowoduje, że album ulegnie zniszczeniu, a my nie będziemy musieli obawiać się o zagięty grzbiet. Z uwagi na łączenie kart, możliwe jest otworzenie fotoalbumu na płasko — ułatwia to oglądanie fotografii, szczególnie w większym gronie. W fotoalbumach wykorzystuje się papier fotograficzny — dzięki temu kolory są głębsze, bardziej realistyczne.

Wybierając konkretną oprawę fotografii, należy brać też pod uwagę ilość zdjęć. Fotoalbum może składać się maksymalnie z 40 kart, a fotoksiążka ze 180 stron. Jeśli więc chcemy wyróżnić więcej zdjęć, fotoksiążka będzie zdecydowanie lepszym wyborem.

Organizując przyjęcie weselne, warto zajrzeć na stronę www.gdziewesele.pl . Ta baza usługodawców pozwoli nam znaleźć profesjonalistów wszystkich weselnych branż — fotografów, wizażystów, florystów. Za pośrednictwem portalu możemy się także skontaktować z konkretnymi usługodawcami i poznać lepiej ich ofertę.

Poprzedni artykułJak wybrać zegarek do garnituru?
Następny artykułSukienka na wesele – jaką wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj