Wieczna młodość możliwa jest tylko w bajkach, a jej osiągnięcie nierzadko wiąże się z koniecznością użycia czarnej magii. Na szczęście w realnym świecie powstały zabiegi medycyny estetycznej, które w bezpieczny sposób przywracają i wydłużają młodość – bez użycia czarów, a nawet bez użycia skalpela. Jedną z najbardziej efektywnych terapii odmładzających jest tzw. wampirzy lifting, czyli mezoterapia osoczem bogatopłytkowym.

Osocze bogatopłytkowe – idealna biokompatybilność

Osocze bogatopłytkowe jest wypełniaczem w pełni naturalnym, ponieważ pozyskiwane jest z własnej krwi pacjenta. Po pobraniu osocze poddawane jest odpowiedniej obróbce, a następnie wstrzykiwane w leczone miejsce za pomocą iniekcji lub mezoterapii. Jego działanie przyspiesza proces regeneracji, odnawia tkanki i stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu. Zaletą zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego jest jego pełna naturalność i biokompatybilność. Co to oznacza? Wprowadzanie własnego osocza pod skórę nie niesie ze sobą ryzyka odrzucenia przez układ immunologiczny (odpornościowy). Nie ma możliwości, żeby własne płytki krwi zostały odrzucone przez organizm. Dlatego mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej naturalnych zabiegów estetycznych.

Postaw na nowoczesną technologię!

Niezwykle istotny jest sposób pozyskania osocza bogatopłytkowego od pacjenta. W klinikach medycyny estetycznej stawia się na coraz bardziej nowoczesny sprzęt, by jeszcze bardziej podnosić jakość tego zabiegu. W warszawskiej Klinice Miracki do mezoterapii osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje się urządzenie HD PRP Magellan, którego atutem jest wyjątkowo wysokie stężenie płytek krwi w pobieranym osoczu (nawet do 2 000 000 w mikrolitrze), dzięki czemu uzyskany materiał jest dużo bardziej wydajny. Tak wysokiej jakości osocze może posłużyć do wykonania kompleksowego zabiegu.

Wampirzy lifting – przebieg zabiegu

Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie od pacjenta niewielkiej ilości krwi (około 8 ml). Następnie krew jest odwirowywana wraz z jałowym, amorficznym żelem, który powoduje oddzielenie się czerwonych krwinek od osocza. W ten sposób powstaje czyste osocze bogatopłytkowe, do którego dodaje się odczynnik (trombinę lub chlorek wapnia), pobudzający płytki krwi do produkcji białek. Tak przygotowany preparat ma właściwości silnie stymulujące wzrost komórek. Można go zatem wprowadzić w skórę pacjenta za pomocą zabiegu mezoterapii igłowej. Podczas jednego zabiegu na twarzy wykonuje się około 40 drobnych nakłuć.

Po mezoterapii osoczem bogatopłytkowym HD PRP Magellan nie ma szczególnie restrykcyjnych zaleceń lekarskich. Po prostu przez kilka dni po zabiegu o skórę trzeba troszczyć się ze szczególną ostrożnością: nie narażać jej na forsowny wysiłek, nie naciągać, nie uciskać i nie pocierać. Poza tym można stosować łagodne, konwencjonalne kosmetyki do pielęgnacji.

Efekty mezoterapii osoczem bogatopłytkowym:

  • odmłodzenie twarzy,
  • stymulacja komórek skóry do samoistnej odbudowy,
  • wzmocnienie i ujędrnienie skóry na różnych obszarach ciała,
  • rozświetlenie, dodanie blasku i przywrócenie sprężystości,
  • odbudowa skóry po bardziej inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej, np. po lipotransferze.

Efekty widoczne są od razu po zagojeniu się drobnych ranek po nakłuciach. Pełne rezultaty można podziwiać po około sześciu tygodniach. Zabieg ten jest jednorazowy i nie jest konieczne wykonywanie serii, ale zazwyczaj zaleca się powtórkę raz lub dwa razy w roku – wówczas skóra jest cały czas utrzymana w dobrej kondycji.

Więcej na temat zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego przeczytasz na stronie: https://klinikamiracki.pl/osocze-bogatoplytkowe/

Poprzedni artykułHotel na zaręczyny
Następny artykułNa co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa na ślub?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj