Diamenty, choć piękne i najczęściej kojarzone z zaręczynami są często zastępowane innymi kamieniami, które w niczym nie ustępują ich walorom estetycznym. Niewątpliwą korzyścią z zakupu odmiennego minerału jest cena, którą przyjdzie nam zapłacić. Można wówczas zdecydować się na biżuterię bardziej uniwersalną lub kupić taką z większym kamieniem – bardziej efektowną i elegancką, której koszt będzie znacznie niższy od tradycyjnego diamentowego pierścionka.

Aby dokonać trafnego wyboru, przygotowaliśmy odpowiedzi na często padające pytania, jeśli chodzi o alternatywę dla diamentów.

  1. Gdzie wydobywa się diamenty?
  2. Jaki kamień wybrać do pierścionka?
  3. Gdzie kupić ciekawą biżuterię?

Gdzie wydobywa się diamenty?

Diamenty są najtwardszą występującą na ziemi substancją, która kształtowała się pod wysokim ciśnieniem przez wiele lat. Występują na niewielu terenach na świecie, a głównym miejscem i siedzibą firmy, która kontroluje 95% światowego rynku diamentów, jest RPA. Pierścionek zaręczynowy z brylantami po raz pierwszy wręczono w okresie renesansu przez austriackiego księcia, a kamienie szlachetne ułożone były w kształt litery M.

Jaki kamień wybrać do pierścionka?

Alternatywnymi propozycjami, które podobnie jak diamenty są naturalne, białe i transparentne są pierścionki z szafirami, cyrkonami lub z moissanitami. Każdy z nich będzie w wyglądzie przypominał diament, jednak zachowa również swoje walory i spodoba się wielu kobietom. To w końcu indywidualne preferencje obdarowującego i jego ukochanej powinny być kluczowe przy wyborze pierścionka zaręczynowego.

Gdzie kupić ciekawą biżuterię?

Wśród dużego wyboru salonów jubilerskich warto zwrócić uwagę na takie, które produkują biżuterię unikalną i z należytą starannością. Kluczowe są umiejętności i kompetencje jubilerów, a także korzystanie przez nich z wielu technik- nowoczesnych i tradycyjnych. Ważne okazać się mogą ich tytuły mistrzowskie, dzięki którym mogą wytwarzać biżuterię oryginalną i ponadczasową. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość zaprojektowania i zamówienia własnego wzoru. Sklepy, jak Jubiler Korn coraz częściej przenoszą swoje usługi do sieci, gdzie zdobywają nowych klientów poprzez stworzenie wirtualnego salonu, w którym wyrobom można przyjrzeć się z bliska i dopasować go do wielkości palca.

Zaręczyny są niewątpliwie ważnym wydarzeniem w życiu wielu par. Kobiety, choć niektóre lubią diamenty, doceniają także piękno innych naturalnych minerałów. W końcu pierścionek zaręczynowy jest symbolem wierności, trwałości i ciągłości, a rodzaj użytego kamienia nie powinien zmieniać mocy tego symbolu.

Poprzedni artykułMagiczne wesele pod Warszawą
Następny artykułSzukasz eleganckiego prezentu dla mamy, babci lub żony? Koniecznie sprawdź najnowsze trendy w galanterii skórzanej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj