zaproszenie-slubne

W jaki sposób zaprosić gości na swój ślub i wesele? Najlepiej tak, jak nakazuje tradycja, czyli poprzez osobiste wręczenie zaproszenia w formie pisemnej, które ma na celu poinformowanie adresata o planowanym wydarzeniu, jego dacie oraz miejscu, w którym uroczystość się odbędzie.

Wybór właściwego zaproszenia to jeden z ważniejszych elementów przygotowań do ślubu. To, w jaki sposób zaprosimy gości ma niebagatelny wpływ na to, czy zaproszenie zostanie przyjęte, pozytywnie odebrane i czy w efekcie goście przybędą na uroczystość. Zaproszenia na wesele można zaprojektować samodzielnie lub wybrać jeden z gotowych wzorów, których obecnie na rynku drukarskim znajdziemy całe mnóstwo.  

Jak powinno wyglądać zaproszenie ślubne? 

Zaproszenie ślubne powinno być przede wszystkim estetyczne i dopasowane do stylu ślubu oraz osobowości przyszłych nowożeńców. Jego treść musi być dokładnie przemyślana tak, aby przekaz w nim zawarty spotkał się z przychylną i optymistyczną reakcją zapraszanych osób. Należy wziąć pod uwagę również to, że zaproszenia na wesele będą wręczane osobom w różnym wieku, z różnym statusem społecznym i nie tylko najbliższym, ale także dalszym znajomym i rodzinie. Warto więc, aby zaproszenie było uniwersalne, a jego estetyka starannie wyważona, ale przy okazji pomysłowa i zachęcająca do interakcji.  

Wybór odpowiedniego zaproszenia na wesele nie jest najłatwiejszym zadaniem, zwłaszcza, że w gąszczu dostępnych propozycji ciężko zdecydować się na to jedno najwłaściwsze. Przy wyborze warto kierować się także takimi kwestiami, jak dopasowanie jego stylu do aktualnych trendów ślubnych, wśród których można wyróżnić:

  • styl boho,
  • rustykalny,
  • glamour,
  • elegancki,
  • botaniczny,
  • eko
  • vintage.

Przemyślcie, w jakim charakterze chcielibyście zorganizować swój ślub i weźcie ten czynnik pod uwagę przy selekcji zaproszeń. 

Bardzo dobrym pomysłem jest zaprojektowanie zaproszeń ślubnych ze zdjęciem pary młodej, co może okazać się niezwykle oryginalnym rozwiązaniem podkreślającym magię uroczystości. 

Zaproszenia ślubne ze zdjęciem – czy warto? 

Zaproszenie ślubne ze zdjęciem to nieszablonowa alternatywa dla tradycyjnych zaproszeń, która sama w sobie jest już pomysłem na jego stylistykę i pozwala ograniczyć inne motywy graficzne, zwłaszcza wtedy, gdy nie do końca mamy na nie pomysł.  

To także doskonały sposób, aby wpłynąć na emocje adresata. Osoba oglądająca zaproszenie z Waszym zdjęciem na pewno poczuje przyjemne wzruszenie i ekscytację oraz możliwe, że dzięki temu prostemu zabiegowi, będzie bardziej skłonna do podjęcia decyzji o uczestniczeniu w uroczystości.  

Jakie zdjęcie warto wybrać do zamieszczenia na zaproszeniu ślubnym? 

Tak, naprawdę wszystko zależy od Was i Waszego pomysłu. Jeśli chcesz, żeby była to fotografia elegancka i wytworna, to zdecyduj się na sesję fotograficzną u profesjonalisty. Nie ma też przeciwwskazań, aby zaproszenia ślubne ze zdjęciem były bardziej humorystyczne i zabawne, a także na przykład związane z Waszą pasją lub czymś innym, co Was łączy lub może kojarzyć się z Waszą miłością. Zdecydujcie, czy wolicie zdjęcie czarno-białe, czy może raczej barwne i radosne. Zaproszenia ślubne ze zdjęciem mogą być też kolażem kilku fotografii, co może stworzyć jeszcze bardziej zaskakujący efekt. 

Zaproszenia ślubne ze zdjęciem można zaprojektować samodzielnie w naszym sklepie internetowym Empik Foto. Zainspiruj się naszymi pomysłami lub skorzystaj z pustego szablonu i stwórz unikatowe zaproszenie ślubne ze zdjęciem, które zachwyci Waszych gości! 

Artykuł powstał we współpracy z Empik Foto

Poprzedni artykułUpięcia ślubne, które przekształcą Cię w Pannę Młodą z bajki
Następny artykułJakie kosmetyki przydadzą się do makijażu ślubnego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj