Smartfony w dzisiejszych czasach to już nie tylko nowoczesne telefony. Obecnie to centra większości naszych działań – zarówno tych prywatnych, jak i zawodowych. Nie wyobrażamy już sobie przecież nie móc zrobić zdjęcia w dowolnym momencie lub nie uzyskać interesujących nas informacji. Podobnie w pracy – dzięki smartfonom możemy odbierać i wysyłać maila, nagrywać wiadomości lub uczestniczyć w zebraniach czy konferencjach. A to tylko niewielki zakres tego, co smartfony mogą nam zaoferować. W końcu technika każdego dnia idzie naprzód, a człowiek chce z niej w pełni korzystać.

Podstawowe akcesoria do smartfonów

Większość z nas jest posiadaczami smartfonów. Korzystamy z nich na wiele różnych sposobów; zdarza się również, że używamy dobranych do nich dodatków. Jednym z najpopularniejszych akcesoriów jest statyw do telefonu lub popularny selfie-stick. Nic dziwnego – używamy naszych telefonów podczas wideokonferencji, szkoleń online czy też prostych wideo rozmów ze znajomymi. Statywy zapewniają nam inny kąt widzenia kamery bądź wolne ręce, np. w przypadku prowadzenia spotkania z prezentacją. Z kolei selfie-sticki pomagają nam uzyskać szerszy kąt obrazu, nie zmuszając nas do pozostawania w miejscu – dzięki nim możemy prowadzić rozmowę przemieszczając się po biurze.

Na co warto zwrócić uwagę?

Sprawa wydaje się oczywista – statyw i selfie-stick na pozór zupełnie wystarczają. Co jednak wtedy, gdy zmieniamy naszego smartfona lub gdy okazuje się, że mamy słabą stabilizację obrazu? Wtedy warto zwrócić uwagę na dodatek często traktowany po macoszemu. Dobry uchwyt na telefon do statywu. Sprawa może wydawać się błaha, a sam zakup nieistotny, ale po chwili zastanowienia dojdziemy do wniosku, że nic bardziej mylnego. W końcu ile razy telefon wypadał z naszych statywów bądź selfie-sticków? Ile razy z trudnością próbowaliśmy zamontować uchwyt do innego akcesorium? Jak widać, uchwyt jest również bardzo istotny dla wygody i jakości użytkowania smartfona.

Uchwyt na smartfona

Żeby uchwyt do smartfona można było nazwać dobrym, musi on spełniać kilka wymogów. Na początek warto pamiętać, że dobry uchwyt na statyw powinien być wyposażony w uniwersalne, branżowe szybkozłącze śrubowe z gwintem ¼” – to podstawa, dzięki której możliwe będzie jej zastosowanie na zdecydowanej większości dostępnych statywów, monopodów czy selfie – sticków. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, są uchwyty zaciskowe. Powinny być solidnie i dokładnie wykonane – to one utrzymują nasz telefon na miejscu. W ich przypadku ważne jest to, żeby po ich założeniu kamery oraz wszystkie przyciski sterowania i złącza były cały czas swobodnie dostępne dla użytkownika. Jako że producenci smartfonów cały czas tworzą do nich nowe dodatki, kolejnym istotnym elementem będzie informacja, czy jest ono kompatybilne z innymi dodatkami, takimi jak mikrofony czy lampy doświetlające.

Podsumowanie

Dobrej jakości smartfon, statyw czy selfie-stick bez odpowiednio dobranego uchwytu nie odkryją przed nami pełni swoich możliwości. Inwestując w sprzęt dobrej jakości, pomyślmy również o małych bohaterach, którzy często powodują, że użytkowanie naszych gadżetów jest prostsze i daje lepsze efekty. Takim małym bohaterem jest właśnie uchwyt do telefonu. Jak widać, zależy od niego nie tylko nasz komfort, ale także jakość naszej pracy. Sami bardzo szybko się przekonacie, jak dużym ułatwieniem w codziennym użytkowaniu jest dobrze dobrany uchwyt na smartfona.

Poprzedni artykułRęcznie robione zaproszenia
Następny artykułLegenda Disco Polo na Twoim weselu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj