Wiele kobiet marzy o długich, lśniących włosach. Zapuszczanie ich to jednak żmudny proces. Dlatego dla pań, które chciałyby pochwalić się długimi włosami, ale nie mają czasu ani ochoty czekać, aż włosy urosną, dostępnych jest kilka sposobów na przedłużenie włosów. Sprawdź, jakie to metody i jakie są ich efekty.

  1. Keratynowe przedłużanie włosów
  2. Metoda clip-on
  3. Metoda na mikroringi

Keratynowe przedłużanie włosów

Metoda keratynowa, zwana inaczej metodą „na ciepło” polega na mocowaniu pasm włosów za pomocą specjalnej zgrzewarki albo pistoletu z wkładem keratynowym. Spoiwem jest tu keratyna, czyli naturalny budulec włosa. Jest to bardzo popularny sposób, dający przy tym trwałe efekty. Nie niszczy włosów i daje naturalny rezultat, bowiem samo łączenie jest niemal niewidoczne. Proces należy powtarzać co 2-3 miesiące (w zależności od tego, jak szybko rosną prawdziwe włosy), aby obniżyć pasma.

Metoda clip-on

Równie popularną, a przy tym znacznie tańszą metodą jest clip-on. Polega ona na przyczepieniu poszczególnych kosmyków OxY hair do naturalnych włosów przy pomocy zamocowanego do doczepów klipsa. Nie wymaga specjalistycznego sprzętu i jest bardzo szybka. Można ją przeprowadzić samodzielnie w domu. Decydując się na ten sposób, warto wybrać dobrej jakości kosmyki, takie jak np. https://www.oxyextensions.pl/wlosy-clip-in, aby mieć pewność, że uzyskana w ten sposób fryzura będzie jak najbardziej naturalna. Metoda clip-on daje jednorazowy efekt, tzn. włosy są przedłużone do czasu, aż nie zostaną ściągnięte. Rzecz jasna te same pasma można wykorzystywać wielokrotnie. To metoda polecana zwłaszcza na specjalne okazje, gdy chcemy wyglądać inaczej, np. na weselu, ślubie czy innego rodzaju imprezie.

Metoda na mikroringi

Zaletą owej metody jest wysoka trwałość oraz duże bezpieczeństwo. Nie wymaga ona stosowania zgrzewarki. Jest wykonywana „na zimno”. Jest bardzo trwała – poprawki wykonywane są co 3-4 miesiące. Kosmyki są mocowane do włosów przy pomocy niewielkich ringów (metalowych obrączek). Ich kolor i rozmiar jest dopasowywany przez fryzjera do włosów klientki. Dostępne są m.in. brązowe, aluminiowe i miedziane mikroringi. Sposób ten wymaga dużych umiejętności i doświadczenia stylisty, a także cierpliwości ze strony klientki. Na początku pierścienie mogą być wyczuwalne i przez to przeszkadzać, ale można się do nich z czasem przyzwyczaić.

Metody przedłużania włosów różnią się przede wszystkim efektem, trwałością oraz ceną. Każda z nich posiada wady i zalety. Warto poznać je wszystkie, aby wiedzieć, która będzie najbardziej odpowiednia dla naszych włosów.

 

Poprzedni artykułJak wybrać salę na wesele?
Następny artykułPrzyjęcie weselne pod namiotem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj