Nieprzemijająco, jednym z najpopularniejszych trendów w makijażu jest „Make-up No make-up”. Czy sprawdza się również w makijażu ślubnym?

Przygotowanie twarzy

Naturalny makijaż, make-up no make-up to trend, który może idealnie sprawdzić się także podczas uroczystości ślubnej i wesela. Jak wykonać go krok po kroku? Istotne jest odpowiednie przygotowanie twarzy. Na kilka dni przed przyjęciem, nałóżmy na twarz delikatny peeling i maseczkę (nie używajmy niesprawdzonych wcześniej kosmetyków, które mogłyby nas uczulić). Zadbajmy też o odpowiednie nawilżenie twarzy — bezpośrednio pod makijaż nałóżmy krem, który odżywi skórę i na którym nie zwarzy się podkład. Zadbajmy też o odpowiednią bazę, która przedłuży trwałość make-upu.

Podkład i konturowanie

Żeby nasza twarz wyglądała na wypoczętą i naturalną, wybierzmy podkład w idealnie dopasowanym odcieniu. Jeśli nie mamy problemów z cerą, nie decydujmy się na produkt mocno kryjący, ale raczej na rozświetlający, lekki fluid. Niedoskonałości i cienie pod oczami zamaskujmy korektorem. Żeby utrwalić makijaż i ułatwić blendowanie na nim różu, bronzera i rozświetlacza, użyjmy pudru — dobrym rozwiązaniem będzie puder transparentny. Na tak przygotowaną twarz można nałożyć róż — najlepiej zbliżony kolorem do odcienia naszych rumieńców. Róż nakładamy na szczyt kości policzkowych — nad nim warto, jest musnąć skórę rozświetlaczem. Ten ostatni kosmetyk świetnie sprawdzi się także, żeby podkreślić łuk Kupidyna i grzbiet nosa. Jeśli chcemy optycznie wyszczuplić twarz i podkreślić jej atuty, warto delikatnie ją wykonturować bronzerem. Make-up no make-up wymaga bronzera o delikatnym, nieodcinającym się od skóry kolorze.

Podkreślenie oczu i ust

Na rynku dostępnych jest wiele palet „ślubnych”. Najczęściej wyposażone są one w róże, ciepłe brązy, odcienie złota. W naturalnym make-upie warto wykorzystać delikatne cieniowanie załamania oka ciepłymi barwami, a także blask — świetnie sprawdzą się delikatnie błyszczące cienie w wewnętrznym kąciku oka. Zadbajmy także o podkręcone rzęsy — zalotka i mascara ze szczoteczką o zaokrąglonym kształcie będą bardzo przydatne.

Jeśli chodzi o usta, w naturalnym make-upie najlepiej sprawdzi się delikatny błyszczyk, podkreślający kolor ust lub szminka w odcieniu nude.

Jeśli interesuje Was szerzej tematyka organizacji wesela, warto zajrzeć na stronę: www.gdziewesele.pl. Tam znaleźć można praktyczne informacje. Dzięki stronie znaleźć można profesjonalistów ze wszystkich weselnych branż – umówić zespół na wesele, konsultanta ślubnego, znaleźć wizażystkę czy auto do ślubu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here