Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej pozwalają poprawić kondycję skóry i odjąć lat bez konieczności ingerencji chirurga plastycznego. Jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w Warszawie jest wolumetria twarzy.

Wolumetria twarzy – na czym polega zabieg?

Wolumetria twarzy określana jest mianem modelowania bez użycia skalpela. Polega na modelowaniu konturów twarzy mającym na celu poprawić jej owal oraz skorygować kształt nosa czy ust. Jak czytamy w opisie zabiegu na stronie https://estemmi.pl/, zastosowanie znajduje w nim głównie kwas hialuronowy odgrywający rolę wypełniacza. Dzięki swoim właściwościom zwiększa on objętość tkanek miękkich – skóra podnosi się w tych miejscach, gdzie zapadła się wskutek postępującego procesu starzenia. Rezultatem jest odmłodzona i prezentująca się naturalnie twarz.

Wolumetria twarzy – dla kogo?

Do gabinetów medycyny estetycznej w Warszawie, np. na Ursynowie, zgłaszają się najczęściej kobiety zainteresowane omawianym zabiegiem, niemniej przeprowadzany jest również u mężczyzn. Dedykowany jest on osobom, którym zależy na poprawieniu owalu twarzy i zachowaniu młodego wyglądu przez jak najdłuższy czas. Stosuje się go m.in. przy zapadniętych kościach policzkowych, opadających policzkach, zwiotczałej skórze twarzy, lipoatrofii jarzmowej czy w przypadku bardzo szczupłej twarzy etc. Istnieją oczywiście przeciwwskazania do wykonania zabiegu takie jak np. uczulenie na kwas hialuronowy, ciąża, choroby autoimmunologiczne, łuszczyca oraz bielactwo.

Wolumetria twarzy – czy zabieg boli i czy jest bezpieczny?

Jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby zainteresowane wolumetrią twarzy dotyczy dyskomfortu związanego z odczuwaniem bólu. Wolumetria jest zabiegiem bezbolesnym – wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. W miejscach, gdzie został wstrzyknięty kwas hialuronowy, pojawiają się zaczerwienienia, którym niekiedy towarzyszy lekki obrzęk. Objawy te ustępują jednak po 2-3 dniach. Wolumetria jest bezpieczna i można ją łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej – pod warunkiem, że wszystko zostanie przeprowadzone w profesjonalnym i sprawdzonym gabinecie zatrudniającym odpowiednich specjalistów. Efekty wolumetrii utrzymują się stosunkowo długo, bo nawet do 18 miesięcy.

Co daje wolumetria twarzy?

Osoby poddające się zabiegowi cieszą się jędrniejszą, lepiej napiętą i bardziej elastyczną skórą. Zabieg pozwala zlikwidować bruzdy i fałdy. Wyrównuje ubytki objętości twarzy, spłyca zmarszczki, ładnie uwydatnia kości policzkowe i brodę.

Poprzedni artykułSzukasz stylizacji na większe wyjście? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę!
Następny artykułSesja ślubna – w dniu ślubu czy w osobny dzień?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj