Pierwszy taniec to jeden z ważniejszych momentów każdego wesela. Czekają na niego rodzice i goście, którzy zastanawiają się czy młodzi wybrali pierwszy taniec na wesoło czy na poważnie. Tymczasem wielu parom pierwszy taniec spędza sen z powiek – i to dosłownie. Prawda jest taka, że nie każdy czuje się na parkiecie jak ryba w wodzie. Już sam ślub jest dla wielu młodych stresujący, a co dopiero zaprezentowanie tańca przed taką ilością gości.

Wiele osób paraliżuje strach, przez co pierwszy taniec w ich wykonaniu często nie wychodzi tak jakby sobie tego życzyli. Dlatego mamy kilka rad i podpowiedzi jak sprawdzić, żeby pierwszy taniec na weselu wypadł fajnie i bez stresu.

Po pierwsze – pozytywne nastawienie

Dużo zależy od Ciebie. Jeśli od początku jesteś negatywnie nastawiony do pierwszego tańca nic z tego nie będzie. Nawet jeśli nie przepadasz za tańcem być może twoja druga połówka go lubi. Warto choćby dla niej postarać się o bardziej pozytywne nastawienie.

Po drugie – wybór odpowiedniej piosenki

Wiadomo, że nic tak nie poprawia samopoczucia jak muzyka. Łagodzi stres, niweluje zły humor. Choć w sieci można znaleźć wiele gotowych podpowiedzi z utworem na pierwszy taniec warto wybrać taką, która jest bliska Waszemu sercu. Nieważna szybka czy wolna, może to być piosenka, która kojarzy się Wam z początkiem znajomości, z pierwszej randki lub z innym, ważnym momentem Waszej znajomości. Gdy z głośników popłyną dźwięki, które dobrze ci się kojarzą, stres sam minie i pierwszy taniec stanie się przyjemnością.

Po trzecie – znajdź dobrą szkołę tańca

Nawet jeśli nie planujesz ekscesów na scenie podczas pierwszego tańca możesz skorzystać z pomocy fachowców. Ich zadaniem będzie dobór odpowiednich kroków (nawet bardzo prostych) do Waszego utworu, nauka rytmu, ruchów ciała. Naprawdę to bardzo pomaga i dlatego coraz więcej osób korzysta ze szkoły tańca właśnie przed weselem.

Instruktor do każdego podchodzi indywidualnie i dopasuje układ do tego co chcecie zaprezentować. Szkół tańca jest wiele i wszystkie można znaleźć w internecie. Wystarczy wpisać w google hasło: pierwszy taniec Lublin albo szkoła tańca Lublin. Warto poczytać opinie w sieci i na różnego rodzaju forach. Nowożeńcy chętnie dzielą się opiniami, zwłaszcza jeśli szkoła spełniła ich oczekiwania.

Po czwarte – daj sobie czas

Nie odkładaj nauki pierwszego tańca do ostatniej chwili. Trudno określi jak wcześnie powinno się zacząć lekcje. Na pewno zależy to od stopnia zaawansowania i trudności waszego wymarzonego tańca. Ale jeśli nie czujesz się pewnie i chcesz mieć wszystko przećwiczone na tip-top warto zacząć naukę minimum na 2-3 miesiące przed weselem. To wystarczający czas, żeby na spokojnie opanować kroki i czuć się pewnie na parkiecie podczas tego jedynego wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here